Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Nezničiteľné pneumatiky odolné voči defektu: Už v testovaní

Nezničiteľné pneumatiky odolné voči defektu: Už v testovaní

napísal rufus, 06.06.2019

Defekt. Zvyčajne prekvapí v tej najmenej vhodnej chvíli. Nepríjemným starostiam s prepichnutými pneumatikami bude čoskoro koniec. Zaujíma ťa princíp fungovania systému proti prepichnutiu? Unikátne riešenie stojí za pozornosť. 

Michelin Tweel UPTIS - Pneumatiky odolné voči defektu už v testovaníZdroj: youtube.com/ YOUCAR" data-iml="1559773757512

Michelin Tweel+ Puncture-proof Tire System

MichelinTweel prichádza s „puncture-proof“ systémom. Čo to znamená? Ide o  riešenie s unikátnym riešením pneumatík, ktoré nie je možné  poškodiť. Nenechaj si ujsť pneumatiky odolné voči defektu.

Nekvalitné cesty vs. kolesá

Niet motoristu, ktorý nesníva o cestách bez výtlkov a dier. Áno, aj tie najodolnejšie vozidlá sú na súčasný stav cestných úsekov krátke. Ak je niečo, čo by potešilo všetkých vodičov, je to rozhodne lepšia kvalita ciest. Ako sa s týmto problémom vysporiadať iným spôsobom?

Nezničiteľné pneumatiky - Odolné voči defektu v testovaníZdroj: bmwblog.com

Inovatívny prístup

Existuje spôsob ako sa pohybovať po vozovke bez ohľadu na kvalitu ciest. Je ním jeden z inovatívnych prístupov pohybu kolies. Zamerajme sa na kolesá, plochu, ktorá je v priamom kontakte s vozovkou. Tuhosť, funkčnosť, vlastnosti a konštrukcia dotykovej plochy môže zlepšiť kvalitu a pohodlie cestovania bez ohľadu na stav ciest. Ako cestovať pohodlnejšie?

Vzduch v pneumatikách ako nevýhoda

Vzduch v pneumatikách má svoje výhody a zabezpečuje viacero vlastností potrebných pre plynulý pohyb a kontakt s vozovkou. Toto riešenie nie je až tak vhodné pri ťažkej technike a strojoch s vyššou hmotnosťou.

Michelin Tweel UPTIS - Pneumatiky odolné voči defektu už v testovaníZdroj: bmwblog.com

Ďalšie mínusy klasických pneumatík

Riziko prepichnutia je ďalším mínusom. Výrobcovia strojov a a ťažkej techniky sa skúšajú dlhodobo vyhnúť využívaniu pneumatík plnených vzduchom. Ďalším veľkým otáznikom je zložitá údržba. Pneumatiky treba dvakrát ročne meniť, kontrolovať opotrebenie dezénu, merať tlak v pneumatikách, sledovať či nestrácajú tlak.

Michelin Tweel

Už pred pár rokmi zaujal výrobca pneumatík s vedúcim postavením na trhu typom pneumatík s označením Tweel. Ako vznikol názov? Anglický názov je odvodený od kombinácie oboch kľúčových slov. Tweel = Tyre and Wheel, pneumatika a koleso.

Princíp fungovania

Srdcom unikátnej pneumatiky nie je vzduchová komora. Pohyb zabezpečujú vertikálne rebrá vyrobené zo živice. Tieto rebrá spájajú časť, ktorá prichádza do kontaktu s vozovkou a stred upevnený na koleso.

Michelin pneumatiky odolné voči defektuZdroj: utvvideos.net" data-iml="1559773082248

Spolupráca Michelin + GeneralMotors

Na výrobe a zavedení na trh spolupracujú popredné spoločnosti automobilového priemyslu. Michelin a GeneralMotors sa spojili, aby testovaním systému UPTIS (Unique Puncture-proof Tire System-u)  priniesli na trh aj pre osobné automobily, nielen pre stroje ako doteraz, pneumatiky bez vzduchu.

Nezničiteľné pneumatiky odolné voči defektu: Už v testovaníZdroj: youtube.com / Motorward

Zjednodušené čistenie

Čo zaujíma väčšinu z nás? Ako sa zabezpečí čistenie lamiel, rebier? Efektivitu a funkčnosť zabezpečuje práve návrh, ktorý zaručuje, že sa v rebrách nebudú hromadiť nečistoty a blato. Tu však výhody systému nekončia.

Ekologické výhody

Čoraz viac z nás zmýšľa ekologicky. Aj tu sa Michelin "pochlapil" Najčastejší dôvod predčasnej nutnej výmeny? Defekty. Michelin sľubuje, že UPTIS dokáže tento problém úplne vyriešiť. To môže byť ekologická aj ekonomická výhoda.

Pneumatiky bez vzduchuZdroj: http://blog.4wheelonline.com" data-iml="1559773757701

Cestovanie bez výbavy

GeneralMotors tiež záujemcom prizvukuje, že vodičom odstráni povinnosť ďalšej nutnej výbavy. Vďaka Uptisu nebudeme na cestách potrebovať sady na výmenu pneumatík, lepiace  pomôcky, ďalšie náradie a náhradné kolesá. V porovnaní s konkurenčnými konceptmi sa v tomto prípade podarilo dosiahnuť zníženie hmotnosti.

Šetrné riešenie nielen pre peňaženku

Nový systém pneumatík má pozitívny dopad na zníženie spotreby paliva a tiež emisie. Tieto zmeny sa pozitívne prejavia na úspore finančných prostriedkov a šetrnejšom prístupe k prírode s obmedzením znečistenia.

Nezničiteľné pneumatiky - Odolné voči defektu v testovaníZdroj: youtube.com/ Loop Cruz" data-iml="1559774235708

Nedostatky 

Viaceré renomované spoločnosti už predstavili svoje pneumatiky bez „duše.“ Väčšinou boli predstavené vo forme konceptov. Kvôli veľkej hmotnosti alebo iným nedostatkom sa však žiadna automobilka neodvážila stanoviť svoj potenciálny príchod na trh.

Prebieha testovanie

Je sa na čo tešiť. Nepozeráš sa na koncept sci-fi nápadu, ktorý sa snaží na seba strhnúť pozornosť a po počiatočnom záujme a nenájdení dostatočného zdroja financovania upadne do zabudnutia. Testovanie už bolo zahájené. Výrobca plánuje skutočne dlhodobé testovanie, ktoré „vychytá všetky muchy“ a ohlasuje bezkonkurenčné pneumatiky.

Michelin Tweel - zverejnený oficiálny plán výrobyZdroj: edge.slashgear.com

Príchod na trh

MichelinTweel s označením UPTIS je jedinečným riešením. Ako jediný prototyp sa posunul na ďalšiu métu a po testovaní skutočne zamýšľa zamieriť do reálnej premávky na cesty.  Aké sú prognózy reálneho časového horizontu predaja? Oficiálne stanovisko spoločnosti plánuje svoje riešenie testovať ďalšie 3 roky. Príchod na trh je ohlásený o 4 roky. GM plánuje UPTIS predávať už v autách vyrobených v roku 2024.

Sleduj video

Môžeme sa tešiť na revolučné gumené pneumatiky, ktoré netreba fúkať? Osvedčí sa táto metóda v praxi? Sleduj video. Ako hodnotíš šance revolučných „gumených kolies“ na úspech v konkurencii súčasných pneumatík? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: michelintweel.comblog.4wheelonline.commedia.gm.com

Michelin X Tweel

Video: Michelin UPTIS / Tweel - unikátny systém proti prepichnutiu

Video: Pneumatiky bez vzduchu

Diskusia k článku():


Ďalšie zaujímavosti:

Preťaženie pri čelnej zrážke: Smrť už pri 25 km/h!

napísal rufus, 02.06.2019

Nepoužívaš bezpečnostné pásy? Po tomto rozhodne budeš! Dospelý muž môže nadobudnúť váhu až 5 ton, mobil bude pôsobiť silou 10 kg, plechovka ťa ohrozí ako vrece cementu! Čo dokáže voda v 1,5 l plastovej fľaši? Aké riziko predstavuje nepripútaný člen posádky? Nikdy nepodceňuj extrémne preťaženie pri čelnej zrážke. Všetky nezabezpečené predmety, osoby môžu spôsobiť smrť. Sleduj video!

Vodiči pozor: Čo dokáže radar s dosahom 1 000 m?

napísal rufus, 04.06.2019

Zabudni na statické radary! Nový radar meria do vzdialenosti 1 000 m + dokáže meniť polohu prostredníctvom mobilnej siete. Tento typ nie je možné vidieť a fyzicky identifikovať. Neostáva iné, len dodržiavať rýchlostné limity. Dokáže zaznamenať jazdu bez zapnutých bezpečnostných pásov a iné priestupky. Sleduj!

Unikátny projekt: Pozri sa Audi R8 pod kožu počas explózie!

napísal rufus, 26.05.2019

Audi oslavuje 10 rokov V10 s limitovanou edíciou Audi R8 V10 Decennium. Bláznivý nápad - rozmontovať Audi R8 kvôli 1 fotografii stojí za to! Nenechaj si ujsť explóziu zadnej časti na vlastné oči!

Tatra ako osobný automobil: Nová, modernejšia Tatra 700

napísal rufus, 06.05.2019

Tatra ako osobný automobil? Nová, modernejšia Tatra 700 rozhodne stojí za pozornosť! Dokonalé ostré, hranaté tvarové línie, nezameniteľný vzhľad, ktorý sa nesnaží napodobniť žiaden z dnešných hitov a popredných modelov úspešných značiek. Konkurenciu tento dizajnový návrh úplne ignoruje a je dokonalým osviežením dnešnej ponuky osobných áut. Posúď sám na vlastné oči!

Výmena stieračov: Drahé vs. lacné stierače

napísal rufus, 30.05.2019

Už dávno sme tu nemali takú jar, ktorá preverila stierače áut lepšie ako po iné roky jeseň. Dá sa s rýchlejším opotrebením stieračov bojovať? Ako vyberať stierače? Aké rady sa oplatí v starostlivosti o stierače, lišty a gumené časti, využiť? Dozvieš sa v článku.

Najčítanejšie za 7 dní

Prekročenie rýchlosti o 200 km/h: Pokuta 6 500 eur za 308 km/h! (20013)Ako „si zarobiť“ na požičanom Mercedese-Benz C 63 AMG? Vyšprintuj ho na maximálku a...

Škoda Octavia: zaujímavosti, ktoré ste netušili. Dala 365 km/h! (18470)Škoda Octavia, to je nielen u nás, ale v celej strednej Európe po dlhé roky predajným...

Jazdenka za 906 000 €! Tento Maybach toľko stojí! (10902)Keď sa povie jazdenka, človek si povie že pôjde pravdepodobne o lacnejšiu alternatívu k...

Rarita z Ruska: Kríženec BMW a Volgy na predaj za 44 000 eur! (10188)Srdcom tejto legendárnej mašiny s rokom výroby 1959 je motor z kultového BMW 540i generárie...

Ruská odpoveď na VW Camper Van, len 16 700 €! (5942)Obytné autá zažívajú počas posledných rokov ohromný boom. Prečo? Ľudia stále radšej cestujú...

Laferrari rekord: 372 km/h na diaľnici bez obmedzovača! (4799)Pandémia je skvelým obdobím na dosahovanie rekordov na diaľnici. Koronavírus odhalil...

Top 5 GT kupé do 15-tisíc v ponuke Autobazar.eu (3896)Životné situácie a menia a niekedy príde potreba jazdiť dlhé trasy po diaľniciach s čo...

Video dňa

Najčítanejšie za mesiac

Raritná Škoda 120 limuzína: Len 1 exemplár na svete! (76097)Tento unikát si už na prvý pohľad pýta pozornosť. Posúď sám. Delo 80. rokov je vyrobené z...

Trabant na entú = bez bakelitu, hluku a smradu lepší ako Škoda Fabia (51436)Ako je možné, že tento bakelitový krásavec dnes nie je najlacnejším hitom v Európe? Nový,...

VIDEO: na BMW zle preradil, okamžite odpálil celý motor! (44782)Pokiaľ máte auto s manuálnou prevodovkou, určite sa vám občas podarí zaradiť nesprávny...

Kópia Bentley za cenu Octavie! (35226)Replík najrôznejších superšportov prípadne drahých luxusných vozidiel je na svete viac než...

Najdrahšia Škoda Fabia I: 30 000 €, rok výroby 2001! (27325)Škoda Fabia prvej generácie. Auto, ktoré bolo pre Škodu ďalším prelomovým modelom. Nástupca...

Toto auto sa 37 rokov neumývalo! Podarilo sa? (22705)Každý, kto má rád svoje auto mu aspoň z času na čas dopraje poriadny kúpeľ a umytie....

Prekročenie rýchlosti o 200 km/h: Pokuta 6 500 eur za 308 km/h! (20013)Ako „si zarobiť“ na požičanom Mercedese-Benz C 63 AMG? Vyšprintuj ho na maximálku a...

Obrázok dňa

Muž v base, deciek kopa