Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
812 570
inzerátov
Pridať inzerát
 
Nezničiteľné pneumatiky odolné voči defektu: Už v testovaní

Nezničiteľné pneumatiky odolné voči defektu: Už v testovaní

napísal rufus, 06.06.2019

Defekt. Zvyčajne prekvapí v tej najmenej vhodnej chvíli. Nepríjemným starostiam s prepichnutými pneumatikami bude čoskoro koniec. Zaujíma ťa princíp fungovania systému proti prepichnutiu? Unikátne riešenie stojí za pozornosť. 

Michelin Tweel UPTIS - Pneumatiky odolné voči defektu už v testovaníZdroj: youtube.com/ YOUCAR" data-iml="1559773757512

Michelin Tweel+ Puncture-proof Tire System

MichelinTweel prichádza s „puncture-proof“ systémom. Čo to znamená? Ide o  riešenie s unikátnym riešením pneumatík, ktoré nie je možné  poškodiť. Nenechaj si ujsť pneumatiky odolné voči defektu.

Nekvalitné cesty vs. kolesá

Niet motoristu, ktorý nesníva o cestách bez výtlkov a dier. Áno, aj tie najodolnejšie vozidlá sú na súčasný stav cestných úsekov krátke. Ak je niečo, čo by potešilo všetkých vodičov, je to rozhodne lepšia kvalita ciest. Ako sa s týmto problémom vysporiadať iným spôsobom?

Nezničiteľné pneumatiky - Odolné voči defektu v testovaníZdroj: bmwblog.com

Inovatívny prístup

Existuje spôsob ako sa pohybovať po vozovke bez ohľadu na kvalitu ciest. Je ním jeden z inovatívnych prístupov pohybu kolies. Zamerajme sa na kolesá, plochu, ktorá je v priamom kontakte s vozovkou. Tuhosť, funkčnosť, vlastnosti a konštrukcia dotykovej plochy môže zlepšiť kvalitu a pohodlie cestovania bez ohľadu na stav ciest. Ako cestovať pohodlnejšie?

Vzduch v pneumatikách ako nevýhoda

Vzduch v pneumatikách má svoje výhody a zabezpečuje viacero vlastností potrebných pre plynulý pohyb a kontakt s vozovkou. Toto riešenie nie je až tak vhodné pri ťažkej technike a strojoch s vyššou hmotnosťou.

Michelin Tweel UPTIS - Pneumatiky odolné voči defektu už v testovaníZdroj: bmwblog.com

Ďalšie mínusy klasických pneumatík

Riziko prepichnutia je ďalším mínusom. Výrobcovia strojov a a ťažkej techniky sa skúšajú dlhodobo vyhnúť využívaniu pneumatík plnených vzduchom. Ďalším veľkým otáznikom je zložitá údržba. Pneumatiky treba dvakrát ročne meniť, kontrolovať opotrebenie dezénu, merať tlak v pneumatikách, sledovať či nestrácajú tlak.

Michelin Tweel

Už pred pár rokmi zaujal výrobca pneumatík s vedúcim postavením na trhu typom pneumatík s označením Tweel. Ako vznikol názov? Anglický názov je odvodený od kombinácie oboch kľúčových slov. Tweel = Tyre and Wheel, pneumatika a koleso.

Princíp fungovania

Srdcom unikátnej pneumatiky nie je vzduchová komora. Pohyb zabezpečujú vertikálne rebrá vyrobené zo živice. Tieto rebrá spájajú časť, ktorá prichádza do kontaktu s vozovkou a stred upevnený na koleso.

Michelin pneumatiky odolné voči defektuZdroj: utvvideos.net" data-iml="1559773082248

Spolupráca Michelin + GeneralMotors

Na výrobe a zavedení na trh spolupracujú popredné spoločnosti automobilového priemyslu. Michelin a GeneralMotors sa spojili, aby testovaním systému UPTIS (Unique Puncture-proof Tire System-u)  priniesli na trh aj pre osobné automobily, nielen pre stroje ako doteraz, pneumatiky bez vzduchu.

Nezničiteľné pneumatiky odolné voči defektu: Už v testovaníZdroj: youtube.com / Motorward

Zjednodušené čistenie

Čo zaujíma väčšinu z nás? Ako sa zabezpečí čistenie lamiel, rebier? Efektivitu a funkčnosť zabezpečuje práve návrh, ktorý zaručuje, že sa v rebrách nebudú hromadiť nečistoty a blato. Tu však výhody systému nekončia.

Ekologické výhody

Čoraz viac z nás zmýšľa ekologicky. Aj tu sa Michelin "pochlapil" Najčastejší dôvod predčasnej nutnej výmeny? Defekty. Michelin sľubuje, že UPTIS dokáže tento problém úplne vyriešiť. To môže byť ekologická aj ekonomická výhoda.

Pneumatiky bez vzduchuZdroj: http://blog.4wheelonline.com" data-iml="1559773757701

Cestovanie bez výbavy

GeneralMotors tiež záujemcom prizvukuje, že vodičom odstráni povinnosť ďalšej nutnej výbavy. Vďaka Uptisu nebudeme na cestách potrebovať sady na výmenu pneumatík, lepiace  pomôcky, ďalšie náradie a náhradné kolesá. V porovnaní s konkurenčnými konceptmi sa v tomto prípade podarilo dosiahnuť zníženie hmotnosti.

Šetrné riešenie nielen pre peňaženku

Nový systém pneumatík má pozitívny dopad na zníženie spotreby paliva a tiež emisie. Tieto zmeny sa pozitívne prejavia na úspore finančných prostriedkov a šetrnejšom prístupe k prírode s obmedzením znečistenia.

Nezničiteľné pneumatiky - Odolné voči defektu v testovaníZdroj: youtube.com/ Loop Cruz" data-iml="1559774235708

Nedostatky 

Viaceré renomované spoločnosti už predstavili svoje pneumatiky bez „duše.“ Väčšinou boli predstavené vo forme konceptov. Kvôli veľkej hmotnosti alebo iným nedostatkom sa však žiadna automobilka neodvážila stanoviť svoj potenciálny príchod na trh.

Prebieha testovanie

Je sa na čo tešiť. Nepozeráš sa na koncept sci-fi nápadu, ktorý sa snaží na seba strhnúť pozornosť a po počiatočnom záujme a nenájdení dostatočného zdroja financovania upadne do zabudnutia. Testovanie už bolo zahájené. Výrobca plánuje skutočne dlhodobé testovanie, ktoré „vychytá všetky muchy“ a ohlasuje bezkonkurenčné pneumatiky.

Michelin Tweel - zverejnený oficiálny plán výrobyZdroj: edge.slashgear.com

Príchod na trh

MichelinTweel s označením UPTIS je jedinečným riešením. Ako jediný prototyp sa posunul na ďalšiu métu a po testovaní skutočne zamýšľa zamieriť do reálnej premávky na cesty.  Aké sú prognózy reálneho časového horizontu predaja? Oficiálne stanovisko spoločnosti plánuje svoje riešenie testovať ďalšie 3 roky. Príchod na trh je ohlásený o 4 roky. GM plánuje UPTIS predávať už v autách vyrobených v roku 2024.

Sleduj video

Môžeme sa tešiť na revolučné gumené pneumatiky, ktoré netreba fúkať? Osvedčí sa táto metóda v praxi? Sleduj video. Ako hodnotíš šance revolučných „gumených kolies“ na úspech v konkurencii súčasných pneumatík? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: michelintweel.comblog.4wheelonline.commedia.gm.com

Michelin X Tweel

Video: Michelin UPTIS / Tweel - unikátny systém proti prepichnutiu

Video: Pneumatiky bez vzduchu

Diskusia k článku():


Ďalšie zaujímavosti:

Preťaženie pri čelnej zrážke: Smrť už pri 25 km/h!

napísal rufus, 02.06.2019

Nepoužívaš bezpečnostné pásy? Po tomto rozhodne budeš! Dospelý muž môže nadobudnúť váhu až 5 ton, mobil bude pôsobiť silou 10 kg, plechovka ťa ohrozí ako vrece cementu! Čo dokáže voda v 1,5 l plastovej fľaši? Aké riziko predstavuje nepripútaný člen posádky? Nikdy nepodceňuj extrémne preťaženie pri čelnej zrážke. Všetky nezabezpečené predmety, osoby môžu spôsobiť smrť. Sleduj video!

Vodiči pozor: Čo dokáže radar s dosahom 1 000 m?

napísal rufus, 04.06.2019

Zabudni na statické radary! Nový radar meria do vzdialenosti 1 000 m + dokáže meniť polohu prostredníctvom mobilnej siete. Tento typ nie je možné vidieť a fyzicky identifikovať. Neostáva iné, len dodržiavať rýchlostné limity. Dokáže zaznamenať jazdu bez zapnutých bezpečnostných pásov a iné priestupky. Sleduj!

Unikátny projekt: Pozri sa Audi R8 pod kožu počas explózie!

napísal rufus, 26.05.2019

Audi oslavuje 10 rokov V10 s limitovanou edíciou Audi R8 V10 Decennium. Bláznivý nápad - rozmontovať Audi R8 kvôli 1 fotografii stojí za to! Nenechaj si ujsť explóziu zadnej časti na vlastné oči!

Tatra ako osobný automobil: Nová, modernejšia Tatra 700

napísal rufus, 06.05.2019

Tatra ako osobný automobil? Nová, modernejšia Tatra 700 rozhodne stojí za pozornosť! Dokonalé ostré, hranaté tvarové línie, nezameniteľný vzhľad, ktorý sa nesnaží napodobniť žiaden z dnešných hitov a popredných modelov úspešných značiek. Konkurenciu tento dizajnový návrh úplne ignoruje a je dokonalým osviežením dnešnej ponuky osobných áut. Posúď sám na vlastné oči!

Výmena stieračov: Drahé vs. lacné stierače

napísal rufus, 30.05.2019

Už dávno sme tu nemali takú jar, ktorá preverila stierače áut lepšie ako po iné roky jeseň. Dá sa s rýchlejším opotrebením stieračov bojovať? Ako vyberať stierače? Aké rady sa oplatí v starostlivosti o stierače, lišty a gumené časti, využiť? Dozvieš sa v článku.

Najčítanejšie za 7 dní

Škoda Superb Rothe: Unikátna škodovka prekoná 300 km/h! (17753)Medzi rýchlostnými rekordérmi figurujú najmä superšporty a špeciálne upravené mašiny. Pre...

Video: Ako Bugatti doručuje exkluzívny Chiron Sport? (4465)Ako Bugatti doručuje autá zákazníkom? Známy youtuber Shmee 150 natočil doručenie vzácneho...

Prvý elektrický šmykom riadený nakladač zo Slovenska (3427)Zabudní na diesel! Čo povieš na nízke servisné náklady a nulové emisie? Slovenská firma...

Extra veľké combi: 430-koňové Audi A8 Avantissimo (2684)Luxusné 430-koňové Audi A8 s extra veľkým batožinovým priestorom. Mimoriadne zaujímavá Audi...

Auto nechala na parkovisku pri letisku. Takto ho našla po návrate! (2360)Cestujete na dovolenku a riešite problém, čo s autom, s ktorým sa doveziete na letisko....

Žiadne Porsche, toto je prerobená Lada! (2179)Keď sme boli malí, mali sme najrôznejšie ambiciózne plány. Vystrúhať si na záhrade Titanic,...

Ford končím s najmenším modelom Ka. Lúčiť sa bude možno aj Mondeo! (1437)Ford šetrí. Škrtá modelovú ponuku a svoju pozornosť upriamuje na segment crossoverov. Jedna...

Video dňa

Najčítanejšie za mesiac

VW zošrotoval 102 000 celkom nových áut! Prečo? (28619)Mať dnes automobil je v zásade bežná vec. Auto nemá len málokto, minimálne nejaké staršie...

Škoda Superb Rothe: Unikátna škodovka prekoná 300 km/h! (17753)Medzi rýchlostnými rekordérmi figurujú najmä superšporty a špeciálne upravené mašiny. Pre...

Na predaj 500-koňové BMW Alpina B7: Nájazd len 35 705 km! (17531)Pozor, exemplár, ktorý v ponuke áut len tak nenájdeš, mení majiteľa. Automobilová lahôdka s...

Nová Škoda Octavia: Prvé špionážne fotografie interiéru (13086)Prišiel čas, na ktorý čakala veľká časť automobilových fanúšikov. Nová Škoda Octavia...

Nový VW Golf VIII konečne nafotený bez maskovania! (11596)Oficiálna premiéra nového VW Golf sa nezadržateľne blíži. Jeho ôsma generácia sa nám...

Toyota Chiron: Dostupná Bugatti beštia s výkonom 1 500 koní (9734)Toyota Chiron je šialená, cenovo dostupnejšia Bugatti beštia s výkonom 1 500 koní....

Chceš SUV? Majiteľ Volva XC90 zaplatil 49 600 eur za palivo na 3 roky! (9447)Vlastniť populárne SUV zo Švédska je snom mnohých z nás. Koľko stojí prevádzka špičkových...

Obrázok dňa

Hádanka