Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
840 674
inzerátov
Pridať inzerát
 
Motozraz Sveta motocyklov opäť na Zemplínskej šírave

Motozraz Sveta motocyklov opäť na Zemplínskej šírave

napísal rufus, 27.08.2019

Za bezmála dve desaťročia sa z Motozrazu Sveta motocyklov na Zemplínskej šírave stala tradícia, ktorá neustále láka nielen motorkárov, ale aj divákov zo širokého okolia. V polovici augusta sa konal už 18. ročník, ktorý opäť dokázal, že záujem o túto akciu neustále rastie.

K „slovenskému moru“ mieria motorkári z celej Európy. Zdroj: www.motofan.sk

K „slovenskému moru“ miera motorkári z celej Európy

Osemnásty ročník medzinárodného Motozrazu Sveta motocyklov opäť pritiahol motorkárov zo širokého okolia. Naozaj širokého, pretože prišli nielen z regiónu Zemplína, nielen z celého Slovenska, ale z celej Európy. Už v prvý deň, vo štvrtok bolo vidieť značky krajín ako Česká republika, Poľsko, či Maďarsko a pridali sa aj Holanďania, Nemci, Francúzi a ďalší. Chýr o tejto akcii sa nesie naozaj ďaleko. Medzi prvými, ktorí dorazili na Zemplínsku šíravu, mali zastúpenie hlavne domáci motorkári z blízkeho okolia. Pre viacerých je zraz vrcholom sezóny a tešia sa hlavne na atmosféru. Partia motorkárov z Myjavy dorazila na Zemplín už o deň skôr a okrem zrazu sa chystajú prevetrať svoje motorky aj po okolí. „Je nás tu osem kamarátov a chceme aj troška "výletovať" a pozrieť si okolie. Láka nás napríklad navštíviť Morské oko. Samozrejme si nenecháme ujsť ani program a koncerty," zhodli sa Jaroslav, Miroslav a Peter.  Peter z Trenčína nedá dopustiť na vynikajúcu atmosféru. „Je to ozaj skvelá príležitosť stretnúť sa s kamarátmi, spoznať nových ľudí , zabaviť sa a oddýchnuť si."  

Na tohtoročný motozraz zavítalo celkovo viac ako päťtisíc motorkárov a atmosféru podujatia dokreslili aj tisíce divákov. Po upršanej a veternej strede ich vo štvrtok privítalo pekné počasie, čo k dobrej nálade určite prispelo.

Zabavili sa, zajazdili si...

Pre motorkárov, ktorí na Motozraz Sveta motocyklov zavítali, bol pripravený bohatý program priamo v areáli podujatia. No počas predĺženého víkendu si samozrejme aj dosýtosti zajazdili. Nechýbali organizované spoločné výjazdy, ktoré ocenili nielen motorkári, ale aj diváci zo širokého okolia. Prvá zo spoločných jázd sa konala už v úvodný večer. Nočná spanilá jazda viedla ulicami Michaloviec a slušný rachot strojov bol sprevádzaný aj dlhočiznou svetelnou „reťazou“. Do mesta Michalovce sa tisícky motorkárov vrátili aj v piatok. Na Námestí slobody mali zástavku, ktorej súčasťou bol aj krátky zábavný program. Jedna z ďalších veľkých tradícií motozrazu – sobotňajšia spanilá jazda tentokrát dostala novú podobu. Minulé ročníky jej trasa viedla okolo celej Zemplínskej šíravy, tento raz motorkári vyrazili na približne 70 km dlhý okruh regiónom Zemplína. Nekonečná kolóna motoriek opäť zožala veľký úspech, tešili sa z nej obyvatelia obcí, ktorými dosiaľ spanilá jazda neviedla. Užívali si to aj samotní motorkári, ktorých sa do sobotnej jazdy zapojilo takmer 4-tisíc, a zmenu trasy si pochvaľovali. „Na predošlých dvoch jazdách som nebol, ale túto veľkú som si nemohol nechať ujsť. Keďže nie som odtiaľ, tak zmenu trasy hodnotím pozitívne. Videli sme iné miesta, ľudia boli nadšení, malo to veľmi príjemnú atmosféru a vyšlo aj skvelé počasie," povedal Samuel z Považskej Bystrice.  Partia kamarátov zo Spiša sa veľkej spanilej jazdy zúčastnila prvýkrát a ako ju hodnotia? „Troška sme sa obávali, ako sa taký kolos motoriek bude presúvať. Predsa nie všetci vodiči sú ústretoví a cesty sú všelijaké, ale nakoniec to dopadlo dobre. Ľudia boli perfektní a miestami sme sa cítili ako nejaké filmové hviezdy, všetci si nás fotili, kamerovali a kývali nám. Za nás určite super," zhodli sa Tomáš, Filip a Marek.

Darovanie krvi - motorkáriZdroj: motofan.sk

Hlučnosť sa dá počítať

Staro-novou disciplínou, ktorá sa na Motozraz Sveta motocyklov vrátila, bola súťaž o najhlučnejší motocykel. Tentokrát však dostala celkom novú iskru, pretože v spolupráci so spoločnosťou OMV šlo o ustanovenie oficiálneho slovenského rekordu. Meranie mal samozrejme na starosti certifikovaný komisár s náležitým prístrojom. Hluk sa meral v polmetrovej vzdialenosti od výfuku a prekvapením bolo, že súboje boli poriadne tesné. Rozdiely medzi prvými boli naozaj minimálne – doslova desatinové. Víťazom sa stal Marek Rákocy s motocyklom Suzuki Bandit 600. Výsledná hodnota na hlukomeri bola 138,1 dB. Motorkárovi na druhom mieste namerali hlučnosť 138 dB a tretiemu v poradí prístroj ukázal 137,9 dB. Odmenou pre víťaza bol nielen zápis do Knihy slovenských rekordov, ale aj palivové poukážky od spoločnosti OMV. „Myslím, že spoločne sa nám podarilo stanoviť zaujímavý rekord, ktorý bude výzvou pre každého motorkára. Treba však jedným dychom dodať, že išlo iba o show pre divákov v rámci motozrazu. S jazdcami sme sa zhodli, že „túrovanie" patrí iba na takéto podujatia a okruhy, nie však na cesty," uviedol Peter Mitaš z organizačného tímu podujatia.

Slušný hluk aj na pódiu

K Motozrazu Sveta motocyklov neodmysliteľne patrí aj hudba. Kvalitná, živá, väčšinou rocková, či štýl punk rock, grunge, funky, reggae a podobne. Na hlavnom pódiu sa pravidelne striedajú domáce, ale aj zahraničné, slávne, ale aj menej známe formácie. Na jednom z uplynulých ročníkov zahral dokonca svetoznámy Nazareth. Tentokrát bola skladba interpretov opäť pestrá, na svoje si prišiel každý. Na tomto ročníku sa predstavila aj slovenská punková legenda Zóna A, jeden z najznámejších slovenských rapperov Kali  a záverečná  sobotňajšia noc na motozraze patrila hlavne východniarom. Najskôr to bola rodáčka zo Svidníka Kristína a potom nasledovalo vystúpenie čoraz populárnejšej kapely Heľenine Oči. Početné kapely a hlavne ich pestré žánrové zloženie sú neodmysliteľnou súčasťou každého Motozrazu Sveta motocyklov.

Streetfighter show - Motozraz SMC ŠíravaZdroj: www.motofan.sk

Zábava, adrenalín, ale aj nezištná pomoc

Program podujatia spestrilo mnoho atrakcií, najväčší úspech zožali kaskadéri. Svoje umenie ukázali nielen na motocykloch, či štvorkolkách, ale zaujala aj skupinka freestyle jazdcov na BMX bicykloch. Diváci, ktorí sa nechceli len prizerať, si svoju dávku adrenalínu mohli nabrať počas vyhliadkových letov vrtuľníkom. Tí športovejšie nadaní sa zapojili aj do Majstrovstiev Slovenska v hode mobilom do diaľky. Zaujímavé ceny lákali aj v tombole, ale aj v súťazi Miss mokré tričko. V posledných rokoch sa veľmi peknou tradíciou Motozrazu Sveta motocyklov stalo aj darovanie krvi. Tento rok využilo mobilnú transfúznu jednotku takmer 40 motorkárov. Každý z nich odchádzal s dobrým pocitom, že prispel k záchrane života. „U mňa je to už taká tradícia, som pravidelným darcom krvi na motozraze na šírave. Pocit je skvelý a je to pre ľudí, ktorí to naozaj potrebujú. Dnes som pomohol niekomu ja, zajtra možno pomôže niekto mne“, povedal Marek z Košíc.

Pomyselnú bodku za osemnástym Motozrazom Sveta motocyklov dal veľký ohňostroj, ktorý bolo vidieť, ale aj počuť doďaleka. A motorkárov, ohňostroj, živé koncerty a všetko okolo toho bude určite vidieť a aj počuť opäť o rok! „Už teraz začíname pripravovať ďalší ročník, snažíme sa vylepšiť to osvedčené a tradičné, ale pripraviť aj ďalšie novinky, ktoré program opäť spestria a prilákajú tak opäť na Zemplín tisíce motorkárov a divákov.“ uviedol Michal Tvrdý, z organizačného tímu podujatia.

Zdroj: www.motofan.sk, autobazar.eu

Motozraz SMC Šírava

Diskusia k článku():


Ďalšie zaujímavosti:

Najodolnejšie SUV na svete: Nový 1 000-koňový Rezvani Tank!

napísal rufus, 24.08.2019

Nový Rezvani Tank je šialená beštia na poli brutálnych SUV modelov. V ponuke automobilov na predaj niečo podobné nenájdeš. Extrémne parametre sú skutočne desivé. Rezvani Tank 2020 za 140 000 eur musíš vidieť - Čo dokáže? Sleduj video.

Prvý elektrický šmykom riadený nakladač zo Slovenska

napísal rufus, 20.08.2019

Zabudní na diesel! Čo povieš na nízke servisné náklady a nulové emisie? Slovenská firma Kovaco vyrába prevratný elektrický nakladač. Elise 900 nemá na trhu bežných ťahačov konkurenciu. Čo dokáže prvý šmykom riadený nakladač zo Slovenska? Sleduj video. 

Škoda Superb Rothe: Unikátna škodovka prekoná 300 km/h!

napísal rufus, 16.08.2019

Medzi rýchlostnými rekordérmi figurujú najmä superšporty a špeciálne upravené mašiny. Pre väčšinu vozidiel nedostupný rýchlostný limit dokáže pokoriť Škoda, ktorá vôbec nie je nová. 1 z najrýchlejších škodoviek! Škoda Superb Rothe beštia = 0-100 km/h - 3.7 sekundy, maximálna rýchlosť 305 km/h! Sleduj video.

Chceš SUV? Majiteľ Volva XC90 zaplatil 49 600 eur za palivo na 3 roky!

napísal rufus, 02.08.2019

Vlastniť populárne SUV zo Švédska je snom mnohých z nás. Koľko stojí prevádzka špičkových parametrov? Nájazd 320 190 km = spotreba 32 000 l paliva. Majiteľ Volva XC90 stál na čerpacej stanici pri priemernej spotrebe 10 l 100 km/h takmer každý deň po ceste z práce, pri tankovaní do plna to je za 750 pracovných dní viac ako 640 tankovaní plnej nádrže! Chceš prémiové SUV? Máš 49 600 eur na pohonné hmoty?

Toyota Chiron: Dostupná Bugatti beštia s výkonom 1 500 koní

napísal rufus, 08.08.2019

Toyota Chiron je šialená, cenovo dostupnejšia Bugatti beštia s výkonom 1 500 koní. Osviežujúca lahôdka je zaujímavým riešením, ktoré možno uvidíme na cestách. Ako môže vyzerať Toyota Chiron? Nenechaj si ujsť superšport od Toyoty na prvých záberoch. Budeme jazdiť na lacnejšom Bugatti pre masy?

Najčítanejšie za 7 dní

Najlacnejšie ojazdené auto na svete: Chevrolet Corvette za 0,91 €!!! (21291)Kúpa ojazdeného auta je vždy hotovou alchýmiou. Keď už máte vybratý konkrétny model, začína...

18-ročný Mercedes S ako nový: Nájazd 420 km ročne, cena len 13 900 Eur! (5625)Nájazd 7 561 km, to je len 420 km ročne! Mercedes S po 18 rokoch ako nový. Táto rarita má...

VIDEO: Škoda Octavia 1,9 TDI, koľko km prejde na 1 liter nafty? (4730)Škoda Octavia 1,9 TDI je legendou. Máloktoré legendy si môže dovoliť aj bežný človek. Táto...

Video: Motor z tanku T54 štartuje po 28 rokoch! (4257)38,8 l V12 motor z tanku T54 prekvapil dobrým technickým stavom po 25 rokoch. Dnes sa známa...

Rodinné auto snov: 7 miest, 100 km/h za 5,2 sekundy! (2499)Takmer každý muž miluje rýchle autá. Pekné športiaky dvihnú hladinu adrenalínu mnohým. Nie...

Nemecko chce zdražieť benzín o 50 a naftu o 55 centov. Hrozí to aj u nás? (2206)Nemecko sa snaží byť vo sfére ekológie na prvom mieste. Hlavne čo sa týka automobilov....

Garážové klenoty sa stretnú pri Bory Mall (2030)Vlastníte štvorkolesový klenot, ktorý si veru zaslúži aj pozornosť širšieho publika? Tak je...

Video dňa

Najčítanejšie za mesiac

Túto Octaviu II predáva česká polícia za 369 €! Prečo? (32741)Škoda Octavia patrí na našich, českých a v podstate aj európschych cestách k mimoriadne...

Najlacnejšie ojazdené auto na svete: Chevrolet Corvette za 0,91 €!!! (21291)Kúpa ojazdeného auta je vždy hotovou alchýmiou. Keď už máte vybratý konkrétny model, začína...

Tento Mercedes za 18 rokov stratil 85% z ceny, najazdil len cez 7 000 km! (16743)Občas sa na predaj nájde totálna rarita, ktorá je s minimálnym nájazdom takmer strojom...

Škoda Octavia Combi: Nemecký test odhalil slabinu jazdenky (13454)2-litrový turbodiesel s manuálnou prevodovkou alebo 1,6 TDI - To sú motorové špecifikácie,...

Najodolnejšie SUV na svete: Nový 1 000-koňový Rezvani Tank! (10595)Nový Rezvani Tank je šialená beštia na poli brutálnych SUV modelov. V ponuke automobilov na...

Škoda Octavia III. na totálku: Po ruskej prerábke ako nová! (10103)Prerábka Škody Octavia III. ruského kutila sa okamžite po zverejnení stala hitom internetu....

Video: Akcelerácia 1 504-koňového Bugatti Chiron na 423 km/h! (8593)Jedna z najrýchlejších mašín planéty. Bugatti Chiron je tu, aby sa predviedol v akcii. Od...

Obrázok dňa

Punťo automechanik