Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
842 197
inzerátov
Pridať inzerát
 
Ako odstrániť z auta zápach z cigariet?

Ako odstrániť z auta zápach z cigariet?

napísal rufus, 14.10.2019

Fajčenie cigariet je zlé pre zdravie. Tento zlozvyk je však rovnako zlý pre tvoje auto. Výskumy dokazujú, že fajčenie cigariet negatívne vplýva na zdravie človeka aj na mikroprostredie vozidla.

Ako odstrániť zápach z cigariet z auta?Zdroj: youtube.com/Brooks Baptiste

Fajčenie za volantom

Nie je to tak dávno, čo ľudia fajčili všade. Vo vnútri reštaurácií, barov, nákupných centier aj vo vlastných bytoch a domoch. Nikto si nelámal hlavu s nebezpečenstvom, spojeným s vystavením sa sekundárnemu dymu.

Auto po fajčiarovi vs. Cena vozidla

S prísnejšími zákazmi fajčenia, ktoré sú už dnes k dispozícii, sa venuje viac pozornosti aj riziku vystavenia sekundárnemu fajčeniu. Z toho dôvodu je na trhu áut nižšia aj cena vozidla po majiteľovi, ktorý za volantom fajčil.

Ako odstrániť z auta zápach z cigariet?Zdroj: youtube.com/macgyverismswonderhowto.com

Škodlivé látky v interiéri vozidla

Výskumy apelujú na vodičov, aby sa vyhýbali fajčeniu v aute. Fajčenie v uzavretom prostredí automobilu vážne znečisťuje interiér nikotínom a inými škodlivinami z dymu. Takéto znečistenie nikotínom predstavuje expozíciu z tretích strán a je rovnako škodlivé ako priame fajčenie bez ohľadu na to, či je novým majiteľom fajčiar alebo nefajčiar.

Prečo nefajčiť v aute?

V roku 2010 skúmali vedci z University of California, San Diego a San Diego State University zvyškový tabakový dym v ojazdených automobiloch. Výskum jasne potvrdil dopad celkového znečistenia dymom v ojazdených automobiloch, ktoré sú často podstatne lacnejšie ako autá, v ktorých sa nefajčilo.

Čo môžu urobiť samotní fajčiari?

Čo teda možno urobiť pre zníženie rizika znečistenia auta dymom v automobiloch? Ideálnym riešením je, ak sa vodiči vyhnú fajčeniu v automobile. Tu treba dodať, že to, či sa v automobile fajčilo, pred potenciálnym novým majiteľom nie je ľahké utajiť.

Cena auta po fajčiarovi

Ak ťa neodradí fakt, že s tebou väčšina ľudí z tvojho okolia nebude chcieť cestovať, čítaj ďalej. Tabakový dym a fajčenie v aute môže automobil nielen poškodiť. Dokonca ho znevýhodní na trhu, ak budeš plánovať jeho predaj.

Ako odstrániť zápach z cigariet z auta?Zdroj: youtube,com/Reviver Clothing Swipes" data-atf="0

Ako nepredať auto?

Nič neodradí nefajčiara viac ako zistenie, že sa ponúkaný automobil spája s bolesťou hlavy a nepríjemným cigaretovým zápachom po predchádzajúcom majiteľovi. K tomu prirátaj diery v čalúnení, nepekné škvrny a zafarbenia na materiáloch v interiéri.

Jazdenky po fajčiaroch

Ojazdené automobily po fajčiaroch majú na trhu podstatne nižšiu hodnotu ako exempláre po nefajčiaroch. Naopak, v prípade, že plánuješ nákup jazdeného vozidla, ich kúpu stojí za to zvážiť. Áno, pýtaš sa správne. Dá sa zápachu v interiéri vozidla nejakým spôsobom zbaviť?

Čo sa dá vyriešiť?

Diery a nedostatky spôsobené žeravým popolom už nič z povrchu vozidla nevymaže. Zápach, zmenu sfarbenia na niektorých častiach interiéru a ďalšie nepríjemné pozostatky po zlozvyku bývalého majiteľa ešte možno vyriešiť.

Ako odstrániť z auta zápach z cigariet? 

Ak si už niekedy vyskúšal odstrániť zápach z auta klasickým aerosolovým osviežovačom vzduchu, vieš, že všetky podobné snahy o prekrytie zápachu sú nefunkčné. Osviežovače vzduchu zápach len prekryjú chemickou vôňou, ktorá môže byť pre sliznice rovnako dráždivá a nebezpečná.

Ako si poradiť? Čo nefunguje?

Neutrácaj zbytočne peniaze. Všadeprítomné reklamy pútajú pozornosť na výrobky, ktoré „zaručene“ prekryjú cigaretový odór. Majú však zväčša rovnakú spoločnú vlastnosť. Nefungujú. Týchto pár rád alebo skôr „babských“ receptov môže pomôcť s problémom omnoho lepšie a za zlomkovú cenu. Väčšinou ide o bežne dostupné suroviny, ktoré nájdeš doma a môžeš tieto metódy hneď vyskúšať.

Zásah odborníkov - Špecializovaná čistiaca firma

Úplne najlepším riešením je odovzdať automobil do rúk špecializovanej čistiacej firmy, ktorá si vie s týmto neduhom za volantom poradiť. Nebude to možno lacné, ale rozhodne by si mal popremýšľať nad hodnotou, ktorú odstránenie veľkého nedostatku znamená.

Výmena filtra

Áno, základná snaha určite nemôže obísť výmenu filtra. Práve v tejto časti sa nachádza najviac usadeného zápachu. Zápach neodstráni jednoduché vyčistenie, výmena bude v tomto prípade zrejme viac ako nutná.

Ako odstrániť zápach z cigariet z auta?Zdroj: youtube.com/Dallas Paint Correction & Auto Detailing" data-atf="0

Príprava na čistenie

Množstvo vodičov nedá dopustiť na peroxid vodíka. Jeho použitie v interiéri vozidla však nie je jednoduché a tak toto riešenie nepatrí medzi praktické. Prvým krokom by malo byť vyčistenie, vypranie všetkých textílií a materiálov, ktoré možno vyčistiť. Druhým krokom bude vysávanie. Dym je rozptýlená pevná látka v plyne a tak táto metóda skutočne funguje.

Ocot a citrusy

Na pomoc prichádza silné trio, ktoré poznajú mnohí milovníci upratovania. Niet nad „starú dobrú“ nádobu s octom, ktorá je umiestnená v priestore auta. Podobne chváleným riešením sú aj citrusy, presnejšie šupky citrusov. Citróny, pomaranče, mandarínky dokážu pohlcovať nepríjemné pachy. Po použití ich po pár dňoch vyhoďte.

Jedlá sóda

Skutočne osvedčenou radou na odstraňovanie zápachu je jedlá sóda. Stačí práškom posypať čo najviac postihnutých častí a tkanín v aute a po niekoľkých hodinách pôsobenia jedlú sódu povysávať vysávačom.

Káva

Ďalším pohlcovačom zápachu sú rozomleté kávové zrnká. Ako fungujú? Dokonale absorbujú pachy. Pozor však pri výbere vhodného miesta. V interiéri môžu na viacerých povrchoch zanechať škvrny. Skvelým tipom je použiť kávové filtre alebo mletú kávu v papierových vreckách.

Drevené uhlie

Ako použiť drevené uhlie v interiéri? Stačí ho nasypať do misky a rozmiestniť v aute. Nenechaj sa odradiť tmavou farbou uhlia a rizikom zašpinenia. Už za týždeň dokáže drevené uhlie pohltiť nepríjemné pachy a cigaretový zápach dostať preč z auta.

Pozor na žiarovky

Žiarovky pachy pohlcujú. Priťahujú všetky nepríjemné pachy. Zápach uvoľňujú s každým ďalším zahriatím. Ak sa chceš zbaviť cigaretového zápachu, určite vyčisti aj žiarovky. Ktoré z týchto rád si vyskúšal? Poznáš iné metódy, ktoré v boji s cigaretovým dymom v interiéri auta fungujú? Podeľ sa s nami o ne v komentároch.

Zdroj: https://globusks.ru

Video: Ako odstrániť z auta zápach z cigariet?

Diskusia k článku():


Ďalšie zaujímavosti:

Nové Porsche Taycan Turbo S: Akcelerácia 0-100 km/h za 2,7 sekundy!

napísal rufus, 12.10.2019

Porsche Taycan - extrémna mašina s brutálnymi parametrami. Čo dokáže na trati? Šialená akcelerácia - 0-100 km/h za 2,7 sekundy! Z nuly na 200 km/h zrýchli za 8,7 sekundy a z 0 na 260 km/h za 16,3 sekundy! Super Porsche popiera svoju hmotnosť 2,3 tony. Sleduj video! 

Scania AXL: Nákladné auto budúcnosti bez kabíny

napísal rufus, 10.10.2019

8-kolesová Scania AXL si zaručene získa pozornosť. Môže za to atypický dizajn, netradičné prevedenie bez kabíny a parametre, ktoré môžu závidieť všetky konkurenčné spoločnosti. Scania udáva tempo vývoja nákladných vozidiel. Ako funguje novinka bez kabíny? Sleduj video.

Renovácia roka: Z 30-ročného vraku Jaguar E-Type ako nový!

napísal rufus, 26.09.2019

Óda na dokonalosť, presnosť a detaily. Jaguar E-Type chytí za srdce mnohých z nás. Nenapodobiteľný vzhľad, parametre a celková aura tejto skvostnej mašiny ťa presvedčia, že sa oplatí púšťať do renovácie. Úchvatné dielo! Je možné prerobiť vrak na Jaguar E-Type ako nový? Nenechaj si ujsť pôsobivé fotografie pred premenou, počas procesu a po premene! 

Škoda Octavia WRC: Rarita za 116 500 eur na predaj v ČR

napísal rufus, 04.10.2019

Škoda Octavia WRC - rarita v originálnej továrenskej verzii. Čo robí túto legendu tak výnimočnou? Vzácna 17-ročná Škoda je na predaj v ČR za 116 500 eur. Tento stroj naživo zaručene neprehliadneš! 

Vzácne pancierové BMW 750iL E32: Na predaj v ČR

napísal rufus, 02.10.2019

BMW 750iL E32 - Havlov unikát. Tak by sa dalo nazvať vozidlo, ktoré slúžilo v službách bývalého českého prezidenta. Tento skvost chceš vidieť. Nenechaj si ujsť vzácneho "žraloka" prezidenta Havla. Pozor - na predaj v ČR! Za koľko?

Najčítanejšie za 7 dní

Majiteľ Porsche 918 musel vymeniť batériu. Cena? 216 000€!!! (11670)Elektromobily, respektíve hybridy sú v dnešnom svete extrémne propagované. Tvária sa ako...

Dostupné prémiové SUV za 14 000 €: Nie je z Číny! (10586)Renault Arkana - top cena, prémiovka za skvelú cenu!

Tragická nehoda: Pád ťahača s cisternou do 20 m rokliny (6152)Drsná nehoda ťahača s cisternou sa zapísala medzi nehody s tragickou bilanciou. Smrť vodiča...

Staré BMW 3 E30 vs. nové BMW X7 (5049)Značka BMW. Symbol luxusu, elegancie, výkonu a prestíže. Sú za tým desiatky rokov vývoja,...

7 500 ľudí už zahlasovalo za najlepší autobazár na Slovensku (2429)Slováci majú radi autá o tom niet pochýb. Veď za posledných 20 rokov narástol počet áut na...

Škoda Felicia oslavuje 25 rokov! (2390)Škoda Feliciu je lehendou, aj keď nie je ani zďaleka extrémne starým autom. Na druhej...

Opäť ruská vynaliezavosť, z Lady si spravil BMW! (1913)Rusko je v oblasti motorizmu naozaj exotom. Najväčšia a jedna z najmocnejších krajín sveta...

Video dňa

Najčítanejšie za mesiac

Extrémna strata hodnoty: Audi A8 stratilo z hodnoty 136 404 eur! (74752)Tento luxusný kúsok 2015 Audi A8 stál na trhu v základe 145 800 eur. To je nič v porovnaní...

Čínska Škoda Kodiaq za polovicu: Haval F7x za 15 500 eur (46984)Čínske automobilky dokážu napodobňovať európske úspešne modely s takou presnosťou, že často...

VIDEO: policajná Octavia naháňa starý Golf. Takto ju ponížili! (39369)Policajné naháňačky sú bežné v amerických filmoch. Z času na čas sa však s niečím takýmto...

FOTO: nová Škoda Octavia 4 konečne bez maskovania! (29714)Škoda Octavia je na našich cestách azda najbežnejším a najrozšírenejším autom. Zastúpenie...

Tesla zabíja: Vodič zhorel kvôli dverám bez kľučiek (26942)Bezpečná a ekologická Tesla? Tesla Model S čelí obvineniam za smrť vodičov, ktorí po nehode...

Kolosálna nehoda: 130-tonový BelAZ vs. lokomotíva (25947)Internet žasne pri pohľade na bizarné nehody z našich ciest. Nečakané stretnutie 2 obrích...

Najspoľahlivejšie benzínové motory? Škoda, VW, Audi a Honda? (18146)Motor používaný u mnohých značiek, 1.8T 20v 110kW motor si získal nielen značky, ale aj...

Obrázok dňa

Na káble