Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
7 zaujímavých exkluzívnych SUV z našej ponuky

7 zaujímavých exkluzívnych SUV z našej ponuky

napísal JozefM, 15.05.2020

Existujú SUV, ktoré sú aktuálne absolútne bežné v premávke a tie, ktoré vyžarujú istú dávku exkluzivity. A áno, sú to väčšinou prémiové  značky, ktoré tú exkluzivitu prirodzene majú. Vyčnievať môže takéto auto už samo o sebe, alebo môže mať inú, nezvyklú farbu, či niektoré prvky výbavy. Aktuálne v zozname absetnujú kúsky ako Bentley Bentayga a Rolls-Royce Cullinan. Preto sme vybrali sedem áut a k nim ešte jeden bonus.

1. Porsche Cayenne Turbo S

Možno by sa dalo namietať, že Cayenne až také exkluzívne nie je. A svojim spôsobom by to bola pravda. Najmä tejto druhej generácie sa po krajine premáva naozaj veľa exemplárov. Avšak drvivá väčšina má naftový motor. Tento kúsok je odlišný a exkluzívny tým, že má maximum, čo generácia ponúkala, na kufri je totiž nápis Turbo S.

Najvýkonnejšia verzia dosahuje 419 kW (570 k) a má osem valcov. Konkrétny kus má dokonca všetky priestory na tlačidlá obsadené. To tiež znamená, že cena musela byť naozaj poriadne vysoko. Náš odhad je, že podľa cenníka musela byť niekde pri 200-tisícoch eur.

https://www.autobazar.eu/porsche-cayenne--id16573744.html

7 zaujímavých exkluzívnych SUV z našej ponukyZdroj: Autobazar.eu

2. Land Rover Range Rover Autobiography

Range Rover bez akýchkoľvek dodatkov je vrcholom ponuky britskej automobilky. A keď sa k nemu pridá označenie Autobiography, tak je to úplne najvyššia karta v hre. Najvýkonnejší model spaľujúci naftu má osemvalec s objemom 4,4 litra. V hierarchii je nad ním ešte v benzínovej ponuke päťlitrový osemvalec. Avšak krútiaci moment naftového motora je tiež presvedčivý.

S výkonom 250 kW (340 k) je dostatočne výkonný a má osemstupňový automat kombinovaný s pohonom všetkých kolies, čo je logické. Na veľkom aute je béžová metalíza elegantou voľbou a vynikne popri väčšine čiernych kusov. Tu bola pôvodná cena 145-tisíc eur.

https://www.autobazar.eu/land-rover-range-rover-44-sdv8-autobiography-id14927480.html

7 zaujímavých exkluzívnych SUV z našej ponukyZdroj: Autobazar.eu

3. Cadillac Escalade

Auto nemusí byť zo všetkých najdrahšie, aby bolo jedinečné na cestách. Cadillac Escalade kričí správu o unikátnosti najmä v Európe. Má svojho dovozcu aj na náš trh.Má štandardne jediný motor s objemom 6,2 litra s atmosférickým plnením. Tento fakt sám o sebe je unikátom.

Výkon 313 kW (426 k) znamená dostatok výkonu na bezproblémový pohyb a vnútri je až šialená výbava. V cene je aj obtiažne parkovanie v podzemných garážach. Ak by toto auto bolo náhodou malé, tak ešte stále exisuje predĺžená verzia ESV.

https://www.autobazar.eu/cadillac-escalade-platinum-62-313-kw-id16393950.html

7 zaujímavých exkluzívnych SUV z našej ponukyZdroj: Autobazar.eu

4. BMW X7

Keď auto vyžaruje viac exkluzivity ako jeho agregát. Obrovské BMW X7 s dĺžkou 5,15 metra je tiež horšie na zaparkovanie, ale má dostatok asistentov, aby túto úlohu uľahčili. Pod kapotou je trojlitrový radový šesťvalec. Pozitívom je, že sa s ním dá jazdiť s fakt nízkou spotrebou.

S výkonom 195 kW (265 k) sa nedá naháňať, ale aj na takmer 2,5-tonové auto stačí. Ku čiernej farbe ako kontrast pôsobí interiér s farbou koňaku. Zaujímavosťou je, že má iba 6 sedadiel. V druhom rade sú dve samostatné kreslá.

https://www.autobazar.eu/bmw-x7-xdrive30d-m-sport-g07-id16403149.html

7 zaujímavých exkluzívnych SUV z našej ponukyZdroj: Autobazar.eu

5. Mercedes-Benz GLS350d

Kráľ ponuky SUV Mercedesu má podobné parametre ako najbližší konkurent, čiže ako BMW X7. Dokonca aj základný motor má prekvapivo rovnaký objem aj rovnaký počet valcov. Rozdielom je ich usporiadanie. Kým Mníchovčan ich má v rade za sebou, Mercedes ich má do V. Zmena nastala až v ostatnej generácii, kde šlo V do histórie a automobilka sa vrátila ku valcom v rade.

S výkonom 190 kW (258 k) však ani tu veľa vody nenamúti. Sľubuje však príjemné cestovanie a pohodlnú jazdu takmer po takmer akomkoľvek povrchu. Do drsného terénu má však automobilka v ponuke ešte extrémenjší model, triedu G.

https://www.autobazar.eu/mercedes-gls-350-d-4matic-id16473182.html

7 zaujímavých exkluzívnych SUV z našej ponukyZdroj: Autobazar.eu

6. Volvo XC90

Volvo oznámilo, že v určitom roku nikto v nových autách jej značky nezomrie na ceste. Aj to je dôvod prečo má onedlho obmedziť maximálnu rýchlosť na 180 kilometrov za hodinu. Už dlhšiu dobu má však v ponuke len dvojlitrový radový štvorvalec.

Avšak aj napriek nižšiemu objemu má slušný výkon 173 kW (235 k). Je to menej ako ostatní, ale aj hmotnosť je trochu nižšia. Volvo však do svojich áut montuje asi najlepšie dotykové displeje, ktoré aktuálne exitujú v autách. A aj keď má nižší výkon, má výhodu úplne nového vozidla.

http://volvo-xc90.noveauto.sk/b5-d-r-design-7-miest-at8-awd-104371.html

7 zaujímavých exkluzívnych SUV z našej ponukyZdroj: Autobazar.eu

7. Lexus GX460

Keď sa Amerika spojí s Japonskom, tak môže vzniknúť niečo, čo je postavené z Toyoty Land Cruiser a nesie znak Lexusu. Lexus GX má práve ako základ osemvalcový Land Cruiser. Veľkostne možno zaostáva za ostatnými SUV, ale vzhľadom na svoj pôvod dokáže v teréne naozaj veľa.

Osemvalec pod prednou kapotou má atmosférické plnenie a potrebuje pre svoj chod benzín. Dosahuje výkon 223 kW (303 k). Avšak takéto auto nie je na každom rohu, ale na druhú stranu, servis nie je problémom, vďaka zhode s veľkou terénnou Toyotou.

https://www.autobazar.eu/lexus-gx-46-id16483972.html

7 zaujímavých exkluzívnych SUV z našej ponukyZdroj: Autobazar.eu

Bonus: DS7 Crossback

Exkluzívne auto nemusí byť iba od prémiovej značky. Od Citroënu sa odtrhla nová značka DS. A tá má byť prémiovou v koncerne. S pôvodnou automobilkou toho má spoločného menej ako by sa mohlo zdať. Kým zvonka vyzerá tak normálne, vnútri je všetko čalúnené a všetko vyzerá honosne.

Novovzniknutá automobilka použila klasickú platformu EMP2, ale tiež svoj plug-in hybrid s výkonom až 221 kW (300 k). Môže sa stať, že DS7 bude na cestách menej ako práve Mercedesov triedy GLS, či Porsche Cayenne, čo bude naozaj znamenať väčšiu exkluzivitu.

https://www.autobazar.eu/ds-7-crossback-16-puretech-e-tense-4x4-grand-chic-phev-id16373739.html

7 zaujímavých exkluzívnych SUV z našej ponukyZdroj: Autobazar.eu

Diskusia k článku():


Ďalšie zaujímavosti:

Výborná v teste nájazdu na 100 000 km: VW Passat Variant exceluje!

napísal rufus, 30.09.2018

VW Passat Variant B8 - známka 1- v teste nájazdu! Za 2 roky testovania žiadne fiasko! Mimoriadne chvály zožal za efektivitu pohonnej jednotky. Ktoré prvky neposlúchali? Nenechaj si ujsť všetky zaujímavé výsledky testovania v prehľadných tabuľkách. Ako si poradí populárne combi s nájazdom 100 000 km? Zaujímavý test VW Passat Variant na 100% prekvapí! 

Video: Ako ukradnúť auto za 6 sekúnd?

napísal rufus, 28.10.2017

Internetom sa šíri ďalšia metóda, ktorá umožňuje zlodejom veľmi rýchly a nenápadný odchod s tvojím autom. Vďaka ich fígľu im na to stačí 6 sekúnd! Malé zariadenie, anténa. To je všetko. Rýchlo a nenápadne! Na akom princípe metóda funguje? Sleduj video!

Video: Ako sa natáčajú reklamy na autá bez áut?

napísal rufus, 05.07.2016

Volá sa "Blackbird" a môže byť čímkoľvek. Stojí za príbehom, ktorý odkrýva ako je možné natáčať reklamy na autá bez prítomnosti daného vozidla! Pozri si zaujímavé 

Makar 6x6, keď Land Rover, Niva a Hummer blednú závisťou.

napísal Dávid, 21.03.2015

V súčasnosti najpopulárnejšou karosárskou verziou automobilov sú rozhodne SUV-čka. Málokto si spomína na to, že SUV-čka pochádzajú pôvodne z masívnych terénnych automobilov. Tých je na cestách čoraz menej a mať veľké auto je skôr len otázkou prestíže. Mnoho majiteľov takéto vozidlá v teréne ani nikdy nepoužije a celý ich potenciál je ukrytý. Iné je to však v prípade Makaru 6x6. Toto je to pravé auto do terénu.

POZOR ZMENA DÁTUMU - Pozývame Vás na Tuning SHOW do Trenčína

napísal niner, 09.05.2014

Tuning Speed Show Trenčín 2014 sa tento rok uskutoční v termíne 30.-31. mája 2014 opäť na letisku Trenčín

Tohtoročnou novinkou bude spôsob organizácie pretekov v šprintoch, ktoré budú obsahovať 9 závodov. Do celkového hodnotenia sa bude započítávať 7 najlepších výsledkov. Súťažiť sa bude v predpísaných kategoriách, které budú vopred zverejnené. 

Najčítanejšie za 7 dní

Prekročenie rýchlosti o 200 km/h: Pokuta 6 500 eur za 308 km/h! (22860)Ako „si zarobiť“ na požičanom Mercedese-Benz C 63 AMG? Vyšprintuj ho na maximálku a...

Mercedes z ČR: Tatra T-Concept ako osobný automobil! (15407)Našlapaný koncept od západných susedov nie je možné prehliadnuť. Osobný automobil s tvarmi...

Jazdenka za 906 000 €! Tento Maybach toľko stojí! (12533)Keď sa povie jazdenka, človek si povie že pôjde pravdepodobne o lacnejšiu alternatívu k...

Rarita z Ruska: Kríženec BMW a Volgy na predaj za 44 000 eur! (11076)Srdcom tejto legendárnej mašiny s rokom výroby 1959 je motor z kultového BMW 540i generárie...

Top 5 GT kupé do 15-tisíc v ponuke Autobazar.eu (4682)Životné situácie a menia a niekedy príde potreba jazdiť dlhé trasy po diaľniciach s čo...

Toto nie je autobus: Range Rover limuzína za 630 000 €! (4584)Luxusné vozidlá vždy priťahovali pozornosť milionárov a vladárov. Dovoliť si ich však môžu...

Tesla Model S kombi. 1 kus na svete, 224 000 €! (4311)Tesla sa za posledné roky stala vo svete automobilov niečím, ako Apple vo svete mobilov a...

Video dňa

Najčítanejšie za mesiac

Raritná Škoda 120 limuzína: Len 1 exemplár na svete! (76336)Tento unikát si už na prvý pohľad pýta pozornosť. Posúď sám. Delo 80. rokov je vyrobené z...

Trabant na entú = bez bakelitu, hluku a smradu lepší ako Škoda Fabia (51811)Ako je možné, že tento bakelitový krásavec dnes nie je najlacnejším hitom v Európe? Nový,...

VIDEO: na BMW zle preradil, okamžite odpálil celý motor! (45352)Pokiaľ máte auto s manuálnou prevodovkou, určite sa vám občas podarí zaradiť nesprávny...

Kópia Bentley za cenu Octavie! (35552)Replík najrôznejších superšportov prípadne drahých luxusných vozidiel je na svete viac než...

Najdrahšia Škoda Fabia I: 30 000 €, rok výroby 2001! (27658)Škoda Fabia prvej generácie. Auto, ktoré bolo pre Škodu ďalším prelomovým modelom. Nástupca...

Prekročenie rýchlosti o 200 km/h: Pokuta 6 500 eur za 308 km/h! (22860)Ako „si zarobiť“ na požičanom Mercedese-Benz C 63 AMG? Vyšprintuj ho na maximálku a...

Toto auto sa 37 rokov neumývalo! Podarilo sa? (22849)Každý, kto má rád svoje auto mu aspoň z času na čas dopraje poriadny kúpeľ a umytie....

Obrázok dňa

Auto alebo moto?