Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
5 zaujímavých pick-upov z ponuky autobazar.eu do 20-tisíc eur

5 zaujímavých pick-upov z ponuky autobazar.eu do 20-tisíc eur

napísal JozefM, 30.04.2020

Terén a pracovné auto nemusí znamenať nutnosť Lady 4x4, ak treba prevážať viac, tak sú v ponuke pick-upy. Na trhu s jazdenými kusmi sa dá niekoľko zaujímavých kúskov nájsť. Ale záleží od preferencií, lebo popri európskych modeloch, teda tých, ktoré sa bežne predávali a predávajú aj u nás, figurujú tie americké, ktoré sú úplne inde najmä veľkosťou a tiež použitými agregátmi. Vybrali sme teda 5 kusov, pričom sme zahrnuli oba prístupy a stanovili sme limit 20-tisíc eur. Vyberali sme tie, ktoré majú štvoricu dverí.

1. Ford Ranger

Každý ho videl, veď patril do elektrikárskej flotily, ktorá križovala jednotlivé regióny. Operatívny leasing však skončil a na trh sa tak dostalo niekoľko desiatok týchto kusov. Jasné, boli služobnými autami a fungovali aj v teréne, ale tieto autá sú na záťaž a pracovné úlohy stavané. Výhodou je, bez sporu, rok výroby 2016 a nájazd väčšinou do 100-tisíc kilometrov.

Všetky sú s výbavou XLT, ktorá je skôr pracovná do flotíl, inak si jednotlivci kupujú minimálne Limited, ak nie priamo Wildtrak. Taktiež základom, na tú dobu, je 2,2-litrový naftový štvorvalec s výkonom 118 kW (160 k) a manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Manuálna klimatizácia a malý displej rádia sú vyvážené legálne namontovaným navijakom. Výrazným prvkom výbavy je aj laminátová nadstavba, za ktorú bude ďakovať napríklad veľký pes a strešná galéria s kovovou konštrukciou.

https://www.autobazar.eu/ford-ranger-22-tdci-doublecab-4x4-xlt-id16497393.html

 5 zaujímavých pick-upov z ponuky autobazar.eu do 20-tisíc eurZdroj: Autobazar.eu

2. Toyota Hilux

Vraj je nezničiteľná, dokazovalo to trio v Top Geare, dokazujú to aj rôzne militantné hnutia po svete, ktoré majú práve tieto autá ako služobné. Vyrába sa už niekoľko desaťročí a stále žne úspechy ako naozaj pracovné auto. Jasné, v danom rozpočte sa dá zadovážiť aj Tundra, ale s tou je fakt obtiažne parkovať. S Hiluxom je to omnoho jednoduchšie, aj keď päťmetrovú dĺžku presahuje.

Konkrétny kus má, na tú dobu a náš trh, najvýkonnejší a najväčší motor s objemom tri litre. Má iba štyri valce, ale dosahuje výkon 121 kW (165 k). V roku 2008 prebehol prvý menší facelift, ktorý sa predstavil na jednom z najdôležitejších trhov, na Filipínach. Síce má 250-tisíc kilometrov, ale je predpoklad, že zvládne ešte mnoho ďalších. Výbava Executive dokonca obsahuje klimatizáciu, ale prevodovka je manuálna päťstupňová. Avšak Hilux tejto generácie má stále aj redukované prevody.

https://www.autobazar.eu/toyota-hilux-dc-30-d-4d-executive-4x4-id16498733.html

5 zaujímavých pick-upov z ponuky autobazar.eu do 20-tisíc eurZdroj: Autobazar.eu

3. Dodge RAM 1500

Najmenší z amerických pick-upov od Dodge je stále obrovský. Štvordverová karoséria ponúka aj vzadu kráľovské miesto, akurát operadlá sú viac kolmo. Nad modelom s číselným označením ešte existujú bežne dva väčšie modely, s ktorými sa dá zaparkovať maximálne na miestach pre nákladné vozidlá, alebo na konci parkoviska cez dve miesta a dúfať, že nikto nepošle fotku na niektorú zo stránok venujúcim sa nesprávnemu parkovaniu.

Takýto pick-up vytvára rozruch kam sa pohne. Keď už kvôli ničomu inému, tak kvôli enormnej veľkosti. Tú, v tomto prípade, naviac podporuje nadstavba vzadu s oknami aj na bokoch. Auto sa tak tvári ako veľké SUV. Vnútri nechýba kožené čalúnenie a naozaj široký stredový tunel s lakťovou opierkou, kde sa lakte vodiča a spolujazdca majú veľmi malú šancu stretnúť. A tým, že auto je americké, tak má motor V8 s objemom 5,7 litra a výkonom 291 kW (396 k).

https://www.autobazar.eu/dodge-ram-57l-v8-4x4-prvy-majitel-id16521708.html

5 zaujímavých pick-upov z ponuky autobazar.eu do 20-tisíc eurZdroj: Autobazar.eu

4. Nissan Navara

Nissan Navara je podobnou legendou ako Hilux, akurát mu trochu pošramotila povesť predchádzajúca generácia, ktorej sa vedeli pri drsnom zaobchádzaní, ohnúť prvky rámového podvozka. To znamená, že auto sa prakticky prehlo, alebo zlomilo medzi miestom pre pasažierov a miestom pre náklad. Avšak stále súčasná generácia má už tento neduh vyriešený a na jej základoch vzniklo hneď niekoľko ďalších pick-upov, ako Renault Alaskan a aj Mercedes triedy X.

Tento kus je tiež z tých základnejších, ale tiež boduje rokom výroby, 2016 a nájazdom 117-tisíc kilometrov.  Má manuálnu prevodovku s extrémne dlhými dráhami. Za volantom to vytvára pocit, že každé preradenie niečo znamená v globálnom aspekte. Redukované prevody sa radia kolieskom pod kolieskami manuálnej klimatizácie.

https://www.autobazar.eu/nissan-navara-doublecab-dci-160-tekna-id16092885.html

5 zaujímavých pick-upov z ponuky autobazar.eu do 20-tisíc eurZdroj: Autobazar.eu

5. Fiat Fullback

Fiat sa pri tvorbe pick-upu spojil s japonským Mitsubishi. A získal tak prístup k autu, ktoré je osvedčené, avšak s logom Fiatu až taký úspech nemalo. Výsledkom boli naozaj nízke ceny a relatívna exkluzivita, keďže sa ich predalo celkom málo. Teda výrazne menej ako takmer každého konkurenta. Vizážou však môže osloviť porovnateľne s L200.

Neúspech modelu sa podpísal aj pod to, že je najnovším autom v našom rebríčku. Je z roku 2017 a disponuje naozaj slušnou výbavou. Má navigáciu, ktorú Fiat prevzal od Mitsubishi, automatickú prevodovku, ale tiež automatickú klimatizáciu. Nájazd 114-tisíc kilometrov je tiež relatívne nízky. Pod kapotou pracuje osvedčený motor s objemom 2,4 litra a výkonom 133 kW (181 k).

https://www.autobazar.eu/fiat-fullback-double-cab-lx-e6-a-t-id16478884.html

5 zaujímavých pick-upov z ponuky autobazar.eu do 20-tisíc eurZdroj: Autobazar.eu

Bonus: Mahindra Pick-up

Napísať, že toto auto je až z Indie je trochu zvláštne, keď väčšina predchádzajúcich áut prešla pred predajom ešte väčšiu vzdialenosť. Ale kto pozná niektoré indické filmy, tak mu bude vizáž modelu Pick-up od Mahindry veľmi povedomý.  Tento kus je dokonca od importéra značky.

Vybrali sme verziu, ktorá má navijak vpredu, ale aj vzadu. A aby bolo jasné, čo ťahá do ložného priestoru, má tiež LED svetlá otočené týmto smerom. Určite zaujme aj výraznou farebnou kombináciou s maskovacou témou.

https://www.autobazar.eu/mahindra-pick-up-22-16v-crde-120k-dc-4x4-euro-5b-id16506276.html

5 zaujímavých pick-upov z ponuky autobazar.eu do 20-tisíc eurZdroj: Autobazar.eu

5 pick-upov

Diskusia k článku():


Ďalšie zaujímavosti:

Brutálny drag race: 600-koňový VW Golf vs. Audi R8 V10!

napísal rufus, 12.08.2016

Preteky drag race patria medzi mimoriadne obľúbené. Môže za to aj fakt, že sa v nich proti sebe postavia na štart nerovnocenní protivníci a rovnako aj poriadne silní súperi. Jedno je isté, pri drag race sa je vždy na čo pozerať! Porazí hatchback 80.rokov takých silných súperov ako Audi R8 V10 a Mercedes ML63? Sleduj video!

Najvýkonnejšie Volvo histórie má 4 valce a je to SUV!

napísal Dávid, 15.06.2016

Švédi vždy vedeli robiť kvalitné autá. Volvo si vybudovalo dobrú reputáciu hlavne vďaka nadpriemernej bezpečnosti, ktorou bodovalo po celej planéte. Elegancia, škandinávsky štýl, jednoducho nič tak tuctové ako masovo vyrábané nemecké prémiovky. A Volvo to vedelo aj s rýchlymi a výkonnými autami. Športový rad Polestar vedel poštekliť na semafore súperov s omnoho zvučnejšími menami. A teraz prichádza vôbec najvýkonnejšie Volvo. A je to mohutná XC90-tka.

Isuzu D-Max AT35 ukáže ako sa robia off-roady

napísal Dávid, 05.05.2016

Značka Isuzu u nás nie je práve niečím bežným, no niekoľko kusov na našich cestách stretnete. Predovšetkým čo sa týka úžitkových pick-upov. Dobrá priechodnosť terénom a mechanická odolnosť, to sú dve najväčšie devízy. No niekedy bežný off-road jednoducho nestačí. Hlavne vtedy, keď bývate na divokom Islande. A práve tamojšia spoločnosť s názvom Arctic Trucks má na svedomí extrémnu úpravu pre Isuzu D-Max, ktorá nesie prívlastok AT35. Nekonečné pláne Islandu, divoké hory a nespevnené cesty sú tou najlepšou inšpiráciou pre vývoj poriadneho off-roadu.

Explorer od Fordu chce podkúriť aj Range Roveru.

napísal Dávid, 23.11.2014

Ford Explorer je na našich cestách pomerne vzácnym kúskom, no v Amerike sa teší obľube už celých 25 rokov. A to nie je vôbec málo. Ide o jedno z najpopulárnejších SUV v zámorí. Práve preto prichádza nová generácia z modelového radu 2016. Áno, dobre počujete, už pre rok 2016. No do obehu sa dostane už budúce leto. Aký tento svalovec bude?

Poľský superšport nie je aprílový vtip. Arrinera Hussarya raz bude!

napísal Dávid, 09.04.2014

Pred niekoľkými dňami bol 1. apríl, najobľúbenejší deň v roku všetkých škodoradostných a tak trocha zákerných ľudí. Svoje vylomeniny mohli robiť blízkym beztrestne, aspoň jeden deň v roku sa mali na čo vyhovoriť. V rovnaký deň zaplavila slovenské motoristické servery správa o poľskom superšportovom automobile Arrinera Hussarya. Mnohí si to vysvetlili ako prvoaprílový vtip, no nie je tomu tak. Megarýchle auto z Poľska raz bude realitou.

Najčítanejšie za 7 dní

Prekročenie rýchlosti o 200 km/h: Pokuta 6 500 eur za 308 km/h! (22856)Ako „si zarobiť“ na požičanom Mercedese-Benz C 63 AMG? Vyšprintuj ho na maximálku a...

Mercedes z ČR: Tatra T-Concept ako osobný automobil! (15361)Našlapaný koncept od západných susedov nie je možné prehliadnuť. Osobný automobil s tvarmi...

Jazdenka za 906 000 €! Tento Maybach toľko stojí! (12532)Keď sa povie jazdenka, človek si povie že pôjde pravdepodobne o lacnejšiu alternatívu k...

Rarita z Ruska: Kríženec BMW a Volgy na predaj za 44 000 eur! (11075)Srdcom tejto legendárnej mašiny s rokom výroby 1959 je motor z kultového BMW 540i generárie...

Top 5 GT kupé do 15-tisíc v ponuke Autobazar.eu (4680)Životné situácie a menia a niekedy príde potreba jazdiť dlhé trasy po diaľniciach s čo...

Toto nie je autobus: Range Rover limuzína za 630 000 €! (4581)Luxusné vozidlá vždy priťahovali pozornosť milionárov a vladárov. Dovoliť si ich však môžu...

Tesla Model S kombi. 1 kus na svete, 224 000 €! (4311)Tesla sa za posledné roky stala vo svete automobilov niečím, ako Apple vo svete mobilov a...

Video dňa

Najčítanejšie za mesiac

Raritná Škoda 120 limuzína: Len 1 exemplár na svete! (76336)Tento unikát si už na prvý pohľad pýta pozornosť. Posúď sám. Delo 80. rokov je vyrobené z...

Trabant na entú = bez bakelitu, hluku a smradu lepší ako Škoda Fabia (51808)Ako je možné, že tento bakelitový krásavec dnes nie je najlacnejším hitom v Európe? Nový,...

VIDEO: na BMW zle preradil, okamžite odpálil celý motor! (45351)Pokiaľ máte auto s manuálnou prevodovkou, určite sa vám občas podarí zaradiť nesprávny...

Kópia Bentley za cenu Octavie! (35552)Replík najrôznejších superšportov prípadne drahých luxusných vozidiel je na svete viac než...

Najdrahšia Škoda Fabia I: 30 000 €, rok výroby 2001! (27658)Škoda Fabia prvej generácie. Auto, ktoré bolo pre Škodu ďalším prelomovým modelom. Nástupca...

Prekročenie rýchlosti o 200 km/h: Pokuta 6 500 eur za 308 km/h! (22856)Ako „si zarobiť“ na požičanom Mercedese-Benz C 63 AMG? Vyšprintuj ho na maximálku a...

Toto auto sa 37 rokov neumývalo! Podarilo sa? (22847)Každý, kto má rád svoje auto mu aspoň z času na čas dopraje poriadny kúpeľ a umytie....

Obrázok dňa

Zlepšovák na sex